آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های ایران هود بوده است و ایران هود در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت ایران هود، کلیه محصولاتی که باید بصورت آکبند و پلمپ شرکتی به دست مصرف کننده برسند (مانند کالاهای گروه تجهیزات آشپزخانه و چینی آلات بهداشتی و شیرآلات بهداشتی و …) دارای گارانتی اصالت هستند و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند. همچنین اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف ایران هود همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول 7 روز ضمانت تعویض نیستند. برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، ایران هود 7 روز  فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

 

لطفاً توجه داشته باشید:

– باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوط راه اندازی شوند (مانند هود ، سینک ، فر ، اجاق گاز و نظیر آن) تنها باید توسط نصاب مجاز انجام شود. برای این منظور با شرکت مربوط یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرید. در غیر  این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.

 

شرایط بازگرداندن کالا

 

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

 

اگر کالای خریداری شده، دارای اصالت نباشد.

 

– برای صحت از اصالت کالا فقط باید از شرکت تولید کننده مربوط استعلام بگیرید.

– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به دیجی‌کالا بازگردانده شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

– این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

-درصورتیکه کالای ارسال شده برای مشتری طبق سفارش دریافتی دارای اصالت نباشد مشتری موظف است قبل از هفت روز موضوع را به ایران هود اطلاع دهد و برای برگشت کالا اقدام کند.

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

 

– وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش ایران هود از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

– اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران هود بازگردانده شود.  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

 

اگر کالا برای مشتری به شهرستان ارسال می شود مشتری موظف است قبل از ارسال کالا به باربری یا اداره پست انصراف خود را از طریق تماس به ایران هود اطلاع دهد . در صورتیکه کالا به اداره پست یا باربری تحویل داده شده باشد امکان انصراف وجود ندارد

در صورتیکه کالا به مشتری تحویل داده شد (تحویل در محل) مشتری حق انصراف از خرید ندارد . در محل هایی که ارسال کالا به صورت تحویل در محل است ، مشتری می تواند قبل از اینکه کالا به محل وی ارسال شود انصراف خود را از طریق تماس تلفنی به ایران هود اطلاع دهد  در غیر این صورت امکان انصراف وجود ندارد.

 

 

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

 

– مشتری موظف است در هنکام تحویل کالا ، آن را به صورت ظاهری بررسی کند . بررسی کالا در برخی کالا ها که روی آن ذکر شده توسط نصاب شرکت نصب شود فقط به صورت بررسی ظاهر کارتن و بسته بندی است . در صورتیکه کالا از طریق باربری یا اداره پست برای مشتری ارسال شده باشد و مشتری پس از بررسی ظاهری ، کالا را تحویل گرفت دیگر حق بازگشت کالا را ندارد. از آنجاکه ایران هود کالاهای ارسالی از طریق شرکت های حمل و نقل را کاملا سالم تحویل آن شرکت می دهد خسارات ناشی از حمل و نقل به عهده آن شرکت حمل و نقل کننده است.

-مشتری موظف است اگر کالا از نظر ظاهری دچار آسیب باشد آنرا تحویل نگیرد .

در محل هایی که ارسال کالا به صورت تحویل در محل است مشتری باید کالا را در هنکام تحویل ، به صورت ظاهری بررسی کند . بررسی کالا در برخی کالا ها که روی آن ذکر شده توسط نصاب شرکت نصب شود فقط به صورت بررسی ظاهر کارتن و بسته بندی است. در صورتیکه که ظاهر کالا دچار اشکال بود کالا را تحویل نگیرد و کالا را مرجوع کند . تحویل کالا حق برگشت کالا را از مشتری سلب می کند.

– با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و ایران هود هیچ مسئولیتی بابت خسارات ناشی از حمل نقل شرکت های حمل و نقل را به عهده نمی گیرد.

 

 

توجه:

 

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد ایران هود در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت ایران هود در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.